Základní škola a Mateřská škola

Kamýk nad Vltavou, příspěvková organizace

 

images.jpgVážení rodiče, přátelé školy, milé děti,

nadešla chvíle, na kterou někteří z nás již čekali, jiní by ji však radši ještě oddálili, nadešel čas návratu do školních lavic. V pondělí 4.9.2017 se sejdeme tradičně na terase školy, pokud nám počasí bude přát. Jinak se sejdeme v jídelně školy. Všichni se tu po prázdninách společně přivítáme, přivítáme naše nové žáčky a poté si půjdou děti popovídat se svými třídními učiteli. Děti budou odcházet přibližně v 8.15 hod., takže si na ně rodiče mohou počkat, případně mohou děti zbytek dne až do 16.00 hod. strávit ve školní družině.

V úterý 5.9. se bude 1. třída vyučovat 2 hod., 2. a 3.t řída 3 hod. , 4. -9. třída 4 hod. a speciální třžídy 4 hod. Od středy 6.9. bude výuka probíhat dle rozvrhu hodin.

Tento školní rok nás čekají různé novinky - dochází ke změnám některých vyučujících, z důvodu změny školského zákona již nemůžeme otevřít přípravnou třídu, což je nám velmi líto, otevíráme pouze dvě speciální třídy. Do první třídy přivítáme naše bývalé předškoláčky z přípravné třídy i děti z mateřské školy v počtu šestnácti dětí. Bohužel nás opět opustilo kromě dětí, které ukončily povinnou školní docházku, několik dalších dětí z různých důvodů. Některé z nich jsou pochopitelné, např. stěhování, některé zcela nechápeme, ale jsme proti nim bezmocní. Bohužel je celková kapacita školy nízká a tudíž nám nezbývá nic jiného, než některé třídy a předměty spojovat. V letošním roce budou na prvním stupni spojeny pouze dvě třídy – třetí a pátá, ostatní zůstanou samostatně. Na druhém stupni třídy spojovat nelze, ale musíme z důvodu nízkého počtu žáků spojovat mnohé předměty, především výchovného charakteru. Odborné předměty se snažíme spojovat co nejméně, pokud je to trochu reálné. Chceme i nadále zachovat vysokou úroveň výuky a snažíme se o to, aby odcházející žáci mohli ukázat, jak dobře jsou připraveni na další studia.

I tento školní rok vás budeme o důležitém dění a proběhlých akcích v naší škole pravidelně informovat na webových stránkách školy, plánované akce najdete ve složce  Kalendář akcí.

Přeji všem – rodičům, přátelům školy, dětem, vyučujícím a všem provozním zaměstnancům, aby se nám tento školní rok dařilo, abychom byli šťastni, zdrávi a spokojeni. Alena Suchopárová, ředitelka školy

Previous Next
  • 1
  • 2
  • 3
Mikulášská nadílka   5. prosince 2017 zavítali do naší školy čerti, Mikuláš a andělé. Obešli všechny třídy, přečetli...
Vánoční trhy v kamýcké škole       Začátek adventu patřil v naší škole, jako již každoročně, vánočnímu jarmarku s...
Zpívání u stromečku Již tradicí je zpívání koled žáků naší  školy při rozsvícení vánočního stromečku v Kamýku nad Vltavou....
Do Příbrami za kulturou i za sportem   Čtvrtek 2. 11. 2017 byl pro žáky 5. – 9. třídy a jednoho žáka speciální třídy zcela netradiční....
Sférické kino   V pátek 3. listopadu 2017 zavítalo do naší školy sférické kino. V tělocvičně byla nafouknuta velká...
Výprava do minulosti   Každý rok k nám přijíždí skupina historického šermu a my se s ní vydáváme do minulosti. Navštívili...
Světový den výživy Dnes si naši žáci připomněli Světový den výživy. Ve skupinách složených průřezem všech tříd společně...
Informace o uzavření ŠD během podzimních prázdnin     Provoz školní družiny bude v době podzimních prázdnin, ve dnech 26.10. a 27.10.2017, po...
Energetická gramotnost, aneb bez elektřiny to nejde   Proč potřebujeme energii? Co by se stalo, kdyby nastal Blackout? Jak předcházet Blackoutu? Co je...
DA-BA dopravní výchova   Ve čtvrtek dne 14.9.2017 pro naše žáky uspořádal sportovní klub DA-BA, stejně jako v loňském...
Den otevřených dveří v ZD Krásná Hora nad Vltavou V pátek 15. září 2017 se všichni žáci naší školy zúčastnili Dne otevřených dveří, který pořádalo...
Základní škola
262 63 Kamýk nad Vltavou 141
telefon 318 677 113