Základní škola a Mateřská škola

Kamýk nad Vltavou, příspěvková organizace

 

images.jpgVážení rodiče, přátelé školy, milé děti,

nadešla chvíle, na kterou někteří z nás již čekali, jiní by ji však radši ještě oddálili, nadešel čas návratu do školních lavic. V pondělí 4.9.2017 se sejdeme tradičně na terase školy, pokud nám počasí bude přát. Jinak se sejdeme v jídelně školy. Všichni se tu po prázdninách společně přivítáme, přivítáme naše nové žáčky a poté si půjdou děti popovídat se svými třídními učiteli. Děti budou odcházet přibližně v 8.15 hod., takže si na ně rodiče mohou počkat, případně mohou děti zbytek dne až do 16.00 hod. strávit ve školní družině.

V úterý 5.9. se bude 1. třída vyučovat 2 hod., 2. a 3.t řída 3 hod. , 4. -9. třída 4 hod. a speciální třžídy 4 hod. Od středy 6.9. bude výuka probíhat dle rozvrhu hodin.

Tento školní rok nás čekají různé novinky - dochází ke změnám některých vyučujících, z důvodu změny školského zákona již nemůžeme otevřít přípravnou třídu, což je nám velmi líto, otevíráme pouze dvě speciální třídy. Do první třídy přivítáme naše bývalé předškoláčky z přípravné třídy i děti z mateřské školy v počtu šestnácti dětí. Bohužel nás opět opustilo kromě dětí, které ukončily povinnou školní docházku, několik dalších dětí z různých důvodů. Některé z nich jsou pochopitelné, např. stěhování, některé zcela nechápeme, ale jsme proti nim bezmocní. Bohužel je celková kapacita školy nízká a tudíž nám nezbývá nic jiného, než některé třídy a předměty spojovat. V letošním roce budou na prvním stupni spojeny pouze dvě třídy – třetí a pátá, ostatní zůstanou samostatně. Na druhém stupni třídy spojovat nelze, ale musíme z důvodu nízkého počtu žáků spojovat mnohé předměty, především výchovného charakteru. Odborné předměty se snažíme spojovat co nejméně, pokud je to trochu reálné. Chceme i nadále zachovat vysokou úroveň výuky a snažíme se o to, aby odcházející žáci mohli ukázat, jak dobře jsou připraveni na další studia.

I tento školní rok vás budeme o důležitém dění a proběhlých akcích v naší škole pravidelně informovat na webových stránkách školy, plánované akce najdete ve složce  Kalendář akcí.

Přeji všem – rodičům, přátelům školy, dětem, vyučujícím a všem provozním zaměstnancům, aby se nám tento školní rok dařilo, abychom byli šťastni, zdrávi a spokojeni. Alena Suchopárová, ředitelka školy

Previous Next
  • 1
  • 2
Závěr školního roku 2017/2018   Poslední školní týden byl tak jako vždy plný shonu, práce, úklidu, ale i zábavy. Finišovali jsme s...
Plavba na voru   Vory nemáme v Kamýku každý rok, a tak jsme se jako správní potomci dřívějších plavců vydali na...
Školní akademie   V úterý 26. června 2018 uspořádala naše škola Školní akademii tentokrát věnovanou100. výročí vzniku...
Pozdrav z Březnice   Zatímco se naši spolužáci v Českosaském Švýcarsku zocelují túrami, vydali jsme se my, kteří hlídáme...
Čtvrtek - ŠvP   Dnes dopoledne jsme ve vytvořených skupinách soutěžili ve znalostech o místní krajině. a...
Středa - ŠvP     Hned ráno po snídani nás autobusy svezly do Hřenska. Odtud jsme se vydali po strmé stezce k...
Úterý - ŠvP   Milí rodiče, chceme vás informovat o průběhu druhého dne ve škole v přírodě. Tradičně byl budíček...
Pondělí - ŠvP   Máme za sebou první den školy v přírodě . cestovali jsme do Českosaského Švýcarska do obce...
Základní škola
262 63 Kamýk nad Vltavou 141
telefon 318 677 113