Základní škola a Mateřská škola

Kamýk nad Vltavou, příspěvková organizace

 

Žáci a žákyně 2. stupně naší školy se účastní dílenské soutěže "Zelená nejen pro kluky". Soutěž pořádá obecně prospěšná společnost MAS Sedlčansko. Hlavní náplní této soutěže je vyrobit šperk nebo šperkovnici ze dřeva. Sice je to soutěž, do které zařadíme nejlepší výrobky našich žáků, ale cílem je nejen úspěch v soutěži, ale zejména aby se děti naučily něco nového a aby si ruční práci užily.

Jako přípravu na hlavní činnost přijela včera do naší školy představit paní výtvarnice Pinkasová. Žáci si šperk načrtli a dále vymodelovali z hlíny. Výrobky žáků nyní vysychají a následně se vypálí v peci. Na příští hodinu pracovních činností přijede do školy pan truhlář, který bude žáky učit vyrobit za dřeva prstýnek a podobné ozdoby.

Libor Kalivoda

Previous Next
  • 1
  • 2
Výlet speciálních tříd do Petrovic V září se vydaly speciální třídy v rámci tématu "Místo, kde žijeme" do Petrovic, kam nás pozvali naši...
Cyklistická soutěž DA-BA Na naší škole se již stalo tradicí, že začátkem školního roku připraví sportovní klub DA-BA pro děti 1....
Celoškolní výlet na vyhlídku Podkova Nádherné letní počasí nás ve středu 12. září doprovázelo na celoškolním výletě na vyhlídku Podkova. Menší...
Zahájení školního roku 2018/2019 Prázdniny skončily a my jsme se opět sešli v budově naší školy, abychom společně přivítali nový školní...
Informace o zahájení vyučování ve šk. roce 2018/2019   Vážení rodiče, milé děti, prázdniny pomalu končí, a tak se  tradičně sejdeme v pondělí...
Závěr školního roku 2017/2018   Poslední školní týden byl tak jako vždy plný shonu, práce, úklidu, ale i zábavy. Finišovali jsme s...
Základní škola
262 63 Kamýk nad Vltavou 141
telefon 318 677 113