Základní škola a Mateřská škola

Kamýk nad Vltavou, příspěvková organizace

 

Také v červnu se v naší škole hrálo, zpívalo a tančilo. Tentokrát měl koncert hudební kroužek. Věnován byl především lidovým písničkám - na ty se nesmí nikdy zapomenout, ale zazněly tu i jiné žánry (dixieland a twist). Dívky hrály na nástroje jednoduché (ozvučná dřívka, triangl, bonga), složitější i neobvyklé (ozvučné roury Bobotubes). Stačí dva tóny a už se dá zahrát snadná písnička na flétnu i na housle. Dále zde zazněla citerka, ukulele a samozřejmě klavír, neb některé dívky studují hru na klavír v základních uměleckých školách. O přestávce si mohli také rodiče a hosté vyzkoušet hraní na tyto nástroje v rámci hudebních dílniček. Nemohl chybět ani tanec ("mozek miluje tanec"). Odpolednem provázeli téměř profesionální moderátoři a všem muzikantkám náleží uznání za jejich hudební výkony. Kéž by je nadšení a láska k hudbě provázely celým životem - protože hudba je základ života.      Janka Kociánová

 

 

Previous Next
  • 1
  • 2
Výlet speciálních tříd do Petrovic V září se vydaly speciální třídy v rámci tématu "Místo, kde žijeme" do Petrovic, kam nás pozvali naši...
Cyklistická soutěž DA-BA Na naší škole se již stalo tradicí, že začátkem školního roku připraví sportovní klub DA-BA pro děti 1....
Celoškolní výlet na vyhlídku Podkova Nádherné letní počasí nás ve středu 12. září doprovázelo na celoškolním výletě na vyhlídku Podkova. Menší...
Zahájení školního roku 2018/2019 Prázdniny skončily a my jsme se opět sešli v budově naší školy, abychom společně přivítali nový školní...
Informace o zahájení vyučování ve šk. roce 2018/2019   Vážení rodiče, milé děti, prázdniny pomalu končí, a tak se  tradičně sejdeme v pondělí...
Závěr školního roku 2017/2018   Poslední školní týden byl tak jako vždy plný shonu, práce, úklidu, ale i zábavy. Finišovali jsme s...
Základní škola
262 63 Kamýk nad Vltavou 141
telefon 318 677 113