Základní škola a Mateřská škola

Kamýk nad Vltavou, příspěvková organizace

 

Také v červnu se v naší škole hrálo, zpívalo a tančilo. Tentokrát měl koncert hudební kroužek. Věnován byl především lidovým písničkám - na ty se nesmí nikdy zapomenout, ale zazněly tu i jiné žánry (dixieland a twist). Dívky hrály na nástroje jednoduché (ozvučná dřívka, triangl, bonga), složitější i neobvyklé (ozvučné roury Bobotubes). Stačí dva tóny a už se dá zahrát snadná písnička na flétnu i na housle. Dále zde zazněla citerka, ukulele a samozřejmě klavír, neb některé dívky studují hru na klavír v základních uměleckých školách. O přestávce si mohli také rodiče a hosté vyzkoušet hraní na tyto nástroje v rámci hudebních dílniček. Nemohl chybět ani tanec ("mozek miluje tanec"). Odpolednem provázeli téměř profesionální moderátoři a všem muzikantkám náleží uznání za jejich hudební výkony. Kéž by je nadšení a láska k hudbě provázely celým životem - protože hudba je základ života.      Janka Kociánová

 

 

Previous Next
  • 1
  • 2
Závěr školního roku 2017/2018   Poslední školní týden byl tak jako vždy plný shonu, práce, úklidu, ale i zábavy. Finišovali jsme s...
Plavba na voru   Vory nemáme v Kamýku každý rok, a tak jsme se jako správní potomci dřívějších plavců vydali na...
Školní akademie   V úterý 26. června 2018 uspořádala naše škola Školní akademii tentokrát věnovanou100. výročí vzniku...
Pozdrav z Březnice   Zatímco se naši spolužáci v Českosaském Švýcarsku zocelují túrami, vydali jsme se my, kteří hlídáme...
Čtvrtek - ŠvP   Dnes dopoledne jsme ve vytvořených skupinách soutěžili ve znalostech o místní krajině. a...
Středa - ŠvP     Hned ráno po snídani nás autobusy svezly do Hřenska. Odtud jsme se vydali po strmé stezce k...
Úterý - ŠvP   Milí rodiče, chceme vás informovat o průběhu druhého dne ve škole v přírodě. Tradičně byl budíček...
Pondělí - ŠvP   Máme za sebou první den školy v přírodě . cestovali jsme do Českosaského Švýcarska do obce...
Základní škola
262 63 Kamýk nad Vltavou 141
telefon 318 677 113