Základní škola a Mateřská škola

Kamýk nad Vltavou, příspěvková organizace

Letošní ročník regionální recitační soutěže „Carmina  2019“ patřil kamýckým dětem. Na soutěž jsme jeli v  komorní sestavě, ale výsledek vzal dech nejen vyučujícím ČJ, ale i porotě. Soutěž je rozdělena do dvou kategorií. V první kategorii 6. a 7. tříd jsme obsadili krásné 2. místo. Naše recitátorka okouzlila porotu a výborným přednesem zaujala i náročné diváky. Druhá kategorie 8. a 9. tříd byla vyvrcholením středečního dopoledne. Výběr textů byl rozmanitý, výkony vyrovnané. Naši deváťáci se konkurence nezalekli a náš „Hamlet“ vyfoukl všem soutěžícím 1. místo.  Ani třetí člen naší recitátorské výpravy nepřišel zkrátka. I on pro naši školu získal čestné uznání, které dostávají tři nejlepší recitátoři, na které zbyla pomyslná bramborová medaile. Výkony všech si zaslouží velký potlesk a velkou pochvalu. Obdobná soutěž čeká i na žáky prvního stupně. Budeme jim tedy držet palce, aby tréma zůstala v Kamýku. 

Děkuji všem recitátorům za výbornou reprezentaci školy, obce i učitelů.

Mgr. Petra Papežová  

Previous Next
  • 1
  • 2
Škola se neruší !!!   Vážení rodiče, přátelé a příznivci naší školy!   Školní rok končí, do příštího nám...
Prázdninový provoz ve škole Prázdninový provoz ve škole V době hlavních prázdnin, tj. od 1.7.2019 do 31.8.2019, bude úředním dnem...
Poděkování     Vážení rodiče a žáci,   děkuji vám všem za společně strávené chvíle...
Šumava - den čtvrtý Čtvrtek – oddychový den Ve středu večer nás čekala dvě překvapení. Přijela za námi naše bývalá paní...
Šumava - den třetí     Ve středu 19. 6. jsme se po snídani vydali na Prášilské jezero.  Na cestu...
Šumava - den druhý Úterý 18. 6. 2019 Dnes jsme se vydali na Černé a Čertovo jezero. Cesta byla místy náročnější, ale...
Šumava - den první   Milí rodiče a kamarádi, posíláme Vám první zprávu ze Šumavy. Cestu jsme zvládli na jedničku,...
Základní škola
262 63 Kamýk nad Vltavou 141
telefon 318 677 113