Základní škola a Mateřská škola

Kamýk nad Vltavou, příspěvková organizace

Čtvrtek – oddychový den

Ve středu večer nás čekala dvě překvapení. Přijela za námi naše bývalá paní ředitelka a my deváťáci jsme pro ostatní děti připravili noční bojovku. Po bojovce, při které jsme si, jak se říká, ‚‚pořádně nadělali do našich  gatí‘‘, nám vstávání v nekřesťansky brzkou hodinu -  půl osmé-  přišlo nemyslitelné. Ovšem jsme ‚‚děcka‘‘, která se chtějí taky bavit, no a kam jinam vyrazit za zábavou než do víru města. Cukrárna, obchody, hřiště, parky, místní památky byly naše. Poté nás čekal chutný oběd, kuře na paprice s lahodnými těstovinami, které jsme ‚‚ slupli natotata‘‘ - prostě lahoda! No a odpoledne? To jsme navštívili samotnou Bundesrepublik Deutschland. Vyrazili jsme do nedaleké vísky, jež částečně leží u našich germánských sousedů. Po tak náročném týdnu nás však už pořádně bolely nožičky, zpáteční cesta na penzion tedy nebylo žádné plahočení se pěšky, nýbrž cesta překrásným vláčkem přímo k našemu domečku. Malé děti si užívaly odpoledne na dětském hřišti. Ted‘ už nás čeká ta největší událost celého pobytu, událost, na kterou se všichni těšíme -  diskotéka, kde si pořádně ‚‚zatrsáme‘‘! Napsali bychom toho více, bohužel naše nohy se už hýbou v rytmu dnešních hitových písní a naše ruce je chtějí následovat! Zábavě tedy zdar!                                                                                                                                                                                                      

Zítra dopoledne nás čeká tradiční kvíz, kterým bude náš pobyt v přírodě ukončen. Po obědě nás totiž čeká cesta domů. Jako každý rok jsme si svou školu v přírodě opět užili a těšíme se na příští červen, kdy poznáme další krásný kout naší vlasti.                                                                                                                                                                                                                                               Deváťáci

 

 

Previous Next
  • 1
  • 2
  • 3
Pernštejni V úterý 10. září k nám jako každoročně zavítali herci z umělecké agentury Pernštejni....
Úpravy ceny obědů od září 2019 Vážení strávníci jídelny při ZŠ a MŠ Kamýk nad Vltavou.   Dovolujeme si Vás upozornit na zvýšení...
Motto pro školní rok 2019/2020 „Svým přístupem k životu si svůj život utváříme“.
ORGANIZACE ZAČÁTKU ŠKOLNÍHO VYUČOVÁNÍ 2019/2020 Pondělí 2. 9. 2019  Vyučování bude pro všechny žáky od 7,30 do 8,30 hod.; žáci se...
Třídní schůzka První letošní třídní schůzka se koná ve čtvrtek 5.9.2019. Začátek pro 1. i 2. stupeň je v 16,00...
Informace o úpravě webových stránek Vážení rodiče a přátelé naší školy,   děkujeme vám všem za přízeň a podporu. Z důvodu zkvalitnění...
Škola se neruší !!!   Vážení rodiče, přátelé a příznivci naší školy!   Školní rok končí, do příštího nám...
Prázdninový provoz ve škole Prázdninový provoz ve škole V době hlavních prázdnin, tj. od 1.7.2019 do 31.8.2019, bude úředním dnem...
Poděkování     Vážení rodiče a žáci,   děkuji vám všem za společně strávené chvíle...
Šumava - den čtvrtý Čtvrtek – oddychový den Ve středu večer nás čekala dvě překvapení. Přijela za námi naše bývalá paní...
Šumava - den třetí     Ve středu 19. 6. jsme se po snídani vydali na Prášilské jezero.  Na cestu...
Šumava - den druhý Úterý 18. 6. 2019 Dnes jsme se vydali na Černé a Čertovo jezero. Cesta byla místy náročnější, ale...
Základní škola
262 63 Kamýk nad Vltavou 141
telefon 318 677 113