Základní škola a Mateřská škola

Kamýk nad Vltavou, příspěvková organizace

Exkurze Zeměráj

19. 6. se vypravila 8. a 6. třída do Kovářova, kde je nově otevřený zážitkový park Zeměráj. Počasí bylo vražedné. I přes topická vedra jsme výlet nezrušili. Nikdo přesně netušil, co nás zde bude čekat, neboť zážitkový park je v provozu teprve tři týdny. 

Do Kovářova jsme jeli autobusem. Pak to ale přišlo! Čekala nás krátká 2 km pěší túra. Nikomu se v tom horku jít nechtělo, a tak všichni trochu brblali. Strastiplná cesta v nesnesitelném horku se vyplatila. Zeměráj nás mile překvapil.

Měli jsme možnost nahlédnout do středověké vesnice a poznat, jak se žilo ve středověku. Bez bot, bez koberce a ještě k tomu bez mobilu či počítače. Přepych to opravdu nebyl! Naši pozornost přilákal také hrnčířský kruh, ale výroba hliněného nádobí není vůbec jednoduchá věc. 

Závěrečná stezka naboso byla skvělá! Nikomu se do ní zpočátku moc nechtělo. Při odklání bot a ponožek jsme pociťovali značné rozpaky a někteří, včetně paní učitelky, se této atrakce chtěli dobrovolně vzdát. Ukázalo se, že by to byla chyba. Procházka bez bot příjemně zpestřila naši exkurzi. Chodili jsme se po šiškách, jehličí, po kamenech i v písku. Čekalo na nás bahno, ale také osvěžující procházka potokem. Někdo si tuto stezku prošli ještě jednou. Herna nenechala nikoho na pochybách, že do Zeměráje přijely děti. 

Díky osvěžující koupeli v čisté potoční vodě jsme zpáteční cestu zvládli bez problémů. Zmrzlina udělala tečku za naším středečním výletem, který se nám všem líbil. Domu jsme se vraceli spokojeni a plni příjemných pocitů. Co říci na závěr? Den se povedl na jedničku. Učitelé měli šťastnou ruku, vybrali správně a my se vraceli domů nejen s příjemnými pocity, ale i s novými poznatky o přírodě a životě v minulosti.

Základní škola
262 63 Kamýk nad Vltavou 141
telefon 318 677 113