Základní škola a Mateřská škola

Kamýk nad Vltavou, příspěvková organizace

Škola v přírodě

2. 6. 2013 odjela celá naše škola na školu v přírodě. Naším cílem se stal Vystrkov, rekreační objekt u Orlické přehrady. Po příjezdu jsme byli všichni udiveni. Hotel Orlík je velmi pěkný a moderní areál. Někteří bydleli přímo v hotelu, pro další byly připraveny krásné vily.

Po večeři jsme si šli vybalit a spokojeně jsme usínali, protože jídlo bylo moc dobré a servírky se o nás báječně staraly.Ráno po snídani nám začala výuka.  Od půl deváté do dvanácti hodin jsme se učili.

Přestože nám počasí moc nepřálo, odpolední program, který si pro nás naši učitelé připravili, byl pěkný. Každý den jsme chodili do vnitřního bazénu s vířivkou, mohli jsme navštěvovat posilovnu, a pokud nám to počasí dovolilo, nic nebránilo tomu, abychom si zahráli tenis, fotbal či volejbal, protože v areálu byla velmi pěkně upravená sportoviště. Koloběžky nenechaly nikoho v klidu, a tak se na nich projeli malí i velcí.

V úterý se počasí umoudřilo a my jsme si udělali krásný výlet do okolí. Navštívili jsme koncentrační tábor v Letech, zámek Orlík a podívali jsme se na řeku Vltavu z ptačí perspektivy. Ždákovský most nám tento pohled umožnil. Odpolední bojovka, kterou pro nás připravili naši učitelé a vychovatelky, byla příjemným zpestřením celého dne.

Středeční výuku jsme si trochu zkrátili, ale nám to ani trochu nevadilo. Ukázka dravců byla nejen zajímavá, ale i poučná. Ti nejodvážnější z nás mohli vyzkoušet, jaké to je, když vám dravec přiletí na ruku.

Čtvrteční odpoledne bylo v naší režii. My, deváťáci, jsme si připravili pro své mladší spolužáky Den dětí. Na stanovištích byly pro ně připraveny různé hry a soutěže. Večerní diskotéka pak udělala tečku za naším pobytem v přírodě.

Pátek byl dnem odjezdu. Čekal nás úklid pokojů, museli jsme si sbalit své věci a připravit se na návrat do Kamýku. Ani dnes jsme nebyli ochuzeni o koupání v bazénu a o relaxaci ve vířivce. Naše zábava se rozjela v plném proudu. „Módní přehlídka“ nám vehnala slzy do očí a někteří si i stěžovali na bolesti břicha. Smích, který se rozléhal celým areálem, dal našim břišním svalům zabrat. Naposledy jsme si prošli celý areál, závěrečný fotbálek nám zkrátil čekání na autobus, který nás odvezl domu. Vrátili jsme se sice unaveni, ale plni pěkných vzpomínek.

Rádi bychom poděkovali všem učitelům, kteří pro nás pobyt na Vystrkově zajistili, připravili si pěkný program a měli pochopení pro naše žákovské šprýmy.

Žáci deváté třídy  

Základní škola
262 63 Kamýk nad Vltavou 141
telefon 318 677 113