Základní škola a Mateřská škola

Kamýk nad Vltavou, příspěvková organizace

Škola v přírodě

Škola v přírodě

8. 6. 2014 odjela celá naše škola od 1. do 9. třídy na školu v přírodě do Vystrkova. Doma jsme nechali rodiče, učebnice i sešity. Každého člověka může potkat událost, kdy si musí chránit své zdraví či život.  A právě na chování za běžných i mimořádných událostí jsme letos zaměřili dopolední výuku. Našemu úsilí bylo nakloněno i počasí. Letní teploty nás zahnaly do venkovního bazénu, kde probíhal odpolední program. Koupání, vodní hry a příjemná relaxace, to vše bylo součástí naší odpolední regenerace.

V hotelu je i vnitřní bazén, ale ten patřil především 1. stupni. V rámci dopolední výuky se 1. – 5. třída věnovala plavání a díky „plavecké školičce“ se žáci odvážně vrhli do vody. Na konci týdne by jim jejich plavecké dovednosti mohla závidět každá žabka.  

V úterý jsme se vydali parníkem na Zvíkov. Výlet byl příjemným zpestřením týdenního pobytu. Při zpáteční cestě nás přepadli piráti, ale my jsme se statečně bránili. Po této „potyčce“ nás náš kapitán dovezl bezpečně „domů“. 

Večer se ozval hlas sirény, který oznamoval cvičný noční poplach. Před „nebezpečnými plameny“ nás skryl bazén. Večerní koupání všechny zachráněné potěšilo. 

Středa se nesla v duchu studia, ale čtvrtek, ten se stal dnem D.

Devátá třída si připravila Den dětí, na který se vždy všichni moc těší. Doprovodný program „Mazaně proti šikaně“ byl zajímavým zpestřením tohoto dne. Základy sebeobrany, které jsme si v rámci tohoto programu vyzkoušeli, nám určitě pomohou správně reagovat při nečekaném útoku. Večerní diskotéka patří neodmyslitelně ke každé škole v přírodě, ani my jsme o ni nepřišli. Taneční večer byl v režii deváté třídy. 

V pátek nás čekalo zkoušení a testování. Ale i tento den se nesl v duchu hry. Ve smíšených družstvech jsme si ověřili své znalosti a dovednosti. Dnes už víme, co má obsahovat evakuační zavazadlo i jak si máme ošetřit drobná poranění, která nás mohou kdykoli potkat. 

Domů se nám opravdu nechtělo, ale vše jednou skončí. V pátek odpoledne pro nás přijel autobus a my se vydali zpět do Kamýku. Už teď se těšíme na příští školu v přírodě, která se pomalu, ale jistě stává naší školní tradicí.

A jak se dětem na škole v přírodě líbilo? Zde jsou jejich vlastní názory: 

„Škola v přírodě se všem moc líbila a děkujeme pedagogům, že jsme mohli takto prožít jeden školní týden…“ S. Barhoň, 9. tř.

„ Každému se tato škola v přírodě líbila, i když byla přísná pravidla…Všichni jsme rádi, že nám učitelé zajistili tak krásný pobyt a hlavně děkujeme paní ředitelce.“ L. Mazourová, 8. tř.

„Chtěla bych poděkovat všem učitelům a paní ředitelce za to, že se o nás tak pečlivě starali a umožnili nám tuto krásnou školu v přírodě…“ M. Turková, 8. tř. 

„Moc se mi líbilo večerní koupání. Obdivuji paní ředitelku, že to s námi vydržela“ M. Petrásek, 7. tř.

 „ Na škole v přírodě se mi nejvíce líbil plavecký výcvik“ A. Neporová, 3. tř. 

„Letošní škola v přírodě byla báječná celá, nejvíce vzpomínám na noční koupání ve venkovním bazénu…“ H. Hulanová, 9. tř.

„Líbily se mi snídaně, protože jsme si mohli vybrat, co budeme chtít jíst…“ A. Kohoutová, 4. tř.

 „Líbily se mi tam pokoje a ohrada s koňmi…“ S. Štrobová, 3. tř. 

„Nejvíc se mi líbil plavecký výcvik a diskotéka…“ M. Rysová, 4. tř.

 „Spousta zábavy a hodně srandy s učiteli…“J. Los, 9. tř.

„Nejvíce se mi na škole v přírodě líbil plavecký výcvik. Každý den jsem se na plavecký výcvik těšila. Také se mi líbil výlet parníkem na Zvíkov, milé prostředí a hodní lidé. Líbil se mi i Den dětí…“ V. Mazourová, 4. tř.

Výcvik našich žáků v sebeobraně na škole v přírodě.

více na facebooku: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.612438785520351.1073741951.455718247859073&type=1

Základní škola
262 63 Kamýk nad Vltavou 141
telefon 318 677 113