Základní škola a Mateřská škola

Kamýk nad Vltavou, příspěvková organizace

Po stopách Antonína Dvořáka

Ocenění pro ZŠ Kamýk nad Vltavou v soutěži Po stopách Antonína Dvořáka

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami vyhlásil výtvarnou soutěž Po stopách Antonína Dvořáka. Ještě před vyhlášením soutěže naše škola věnovala tomuto hudebnímu velikánovi ke 110. výročí jeho úmrtí jeden celý den - projektový den, kdy jsme si připomněli jeho život a dílo. Žáci připravovali prezentace a kreslili, a tak jsme do této soutěže několik prací zaslali. Nejen to, hala naší školy se dokonce proměnila v koncertní sál, kde žáci zahráli Dvořákovy skladby a lidové písně. Vyvrcholením projektu byla návštěva výše uvedeného Památníku.

Velice nás potěšilo, že jsme získali také ocenění …. Citujeme z webových stránek Památníku Antonína Dvořáka ve Vysoké: „Hodnotící komise se rozhodla v této kategorii dále udělit zvláštní cenu poroty za umělecký projev, věnovaný životu a dílu A. Dvořáka, a to ZŠ Kamýk nad Vltavou !!!

 

Základní škola
262 63 Kamýk nad Vltavou 141
telefon 318 677 113