Základní škola a Mateřská škola

Kamýk nad Vltavou, příspěvková organizace

Exkurze 9.třídy do předvánoční Prahy v rámci výuky anglického jazyka

Dne 12.12.2013 jsme my, deváťáci, jeli na výlet nazvaný „PŘEDVÁNOČNÍ PRAHA PO ANGLICKU“ s paní ředitelkou Alenou Suchopárovou. Ještě před odjezdem jsme vypracovávali v anglickém jazyce referáty o památkách Prahy, které jsme prezentovali během hodin anglického jazyka.

Do Prahy a zpět domů jsme se dopravili autobusem a po Praze jsme cestovali metrem nebo chodili pěšky. Viděli jsme sochu Palackého, Orloj, Karlův most a mnoho dalších památek. Na Karlově mostě jsme dostali úkol spočítat
všechny sochy, došli jsme k číslům 29 a 30. Po prohlídce Muzea Karlova mostu jsme se projeli výletní loďkou po Vltavě, kde nás čekalo i občerstvení. Na Staroměstském náměstí jsme kromě obdivování vánočního stromku a vánočních trhů dostali další úkol. Hledali jsme poledník a 27 křížů 27 českých pánů popravených po bitvě na Bílé hoře. Čas ubíhal jako voda, po přesunu blíže k autobusovému nádraží jsme tento výlet zakončili nákupy v obchodním domě a nezapomněli jsme ani na návštěvu rychlého občerstvení u Mc`Donalda nebo u KFC. Výlet se všem líbil, budeme mít dlouho na co vzpomínat.     

žákyně 9. třídy

   

 

Základní škola
262 63 Kamýk nad Vltavou 141
telefon 318 677 113