Základní škola a Mateřská škola

Kamýk nad Vltavou, příspěvková organizace

Odpoledne plné poezie

V odpoledních hodinách se ve čtvrtek 5. března sešli nejlepší recitátoři naší školy. Soutěžící byli rozděleni do čtyř kategorií. V první kategorii předvedli své recitační umění zástupci 1. třídy, druhá kategorie patřila soutěžícím 2. a 3. třídy, čtvrťáci a páťáci byli zařazeni do třetí kategorie a poslední čtvrtá kategorie patřila recitátorům z druhého stupně.

Pochválit musíme všechny účastníky, neboť k soutěži přistoupili velmi zodpovědně. Jejich výkony byly mnohdy hodně vyrovnané, takže porota neměla jednoduché rozhodování. Všichni účastníci si zaslouží obrovskou pochvalu, neboť kromě pěkných výkonů byl zajímavý i výběr textů. Mezi nejoblíbenější básníky patří čeští klasici J. Seifert a Fr. Hrubín, ale své místo si u dětí vybojoval také představitel současné české poezie J. Žáček či K. Kryl. Všichni soutěžící dostali sladkou odměnu.

Vítězové 4. kat. nás pojedou 25. března 2015 reprezentovat do Sedlčan na oblastní recitační soutěž „Sedlčanská Carmina". Všem účastníkům recitační soutěže děkujeme za účast, vítězům gratulujeme a našim reprezentantům přejeme hodně štěstí v oblastní recitační soutěži Sedlčanská Carmina.

 

Pořadí v jednotlivých kategoriích:
I. kategorie 1. třída
1. místo Jakub Trnka
2. místo Anna Kristýna Patáková

II. kategorie 2. - 3. třída
1. místo Vítek Krátký (3. tř.)
2. místo Magda Neporová (2. tř.)
3. místo Aneta Čandová (2. tř.)

III. kategorie 4. – 5. třída
1. místo Zdena Němcová (5. tř.)
2. místo Štrobová Simona (4. tř.)
3. místo Monika Balková (5. tř.)

IV. kategorie 6. – 9. třída
1. místo Jakub Krajský (6. tř.)
2. místo Michal Petrásek (8. tř.)
3. místo Anna Budíšková (7. tř.)

 

Základní škola
262 63 Kamýk nad Vltavou 141
telefon 318 677 113