Základní škola a Mateřská škola

Kamýk nad Vltavou, příspěvková organizace

Duhová kavárna na veletrhu fiktivních firem

V říjnu letošního školního roku byla při naší základní škole „založena" fiktivní firma Duhová kavárna, která je součástí projektu Podnikáme – pomáháme! Fiktivní firma funguje jako kroužek, kde se každou středu schází žáci 9. a 8. ročníku, aby si vyzkoušeli podnikáni. Do projektu jsou zapojeni také žáci speciální třídy. Od založení živnosti, přes marketing, kalkulace a vyplňování všelijakých formulářů (objednávek, příjmových a výdajových dokladů, faktur) se žáci dostali až na Veletrh fiktivních firem do Prahy, kde prezentovali svou činnost a uzavírali „obchody" s ostatními fiktivními podniky z různých koutů naší republiky.

Na únorový veletrh se sjely minipodniky rozmanitého zaměření – školní jídelna, kulinářský podnik, cestovní kancelář, drobná řemeslná dílna, zahradnictví, byla zde zastoupena média rozhlas a televize, dokonce florbalový a fotbalový klub. Náš barevný stánek přilákal spoustu „obchodníků a zákazníků", kteří se zajímali o naši – byť fiktivní – nabídku občerstvení a naopak, naši žáci se mohli inspirovat u jiných firem.

Na veletrhu jsme prezentovali činnost Duhové kavárny včetně exkurze do Prahy do Tiché kavárny, exkurze do Příbrami do Integrované střední školy a hlavně úspěšnou Vánoční Duhovou kavárnu. Sami žáci zhodnotili akci jako zdařilou a určitě by ji doporučili ostatním. A na závěr se můžeme pochlubit dokonce dvojitým oceněním, a to prvním místem ve veletržním kvízu a prvním místem v soutěži o sociálně nejpřínosnější produkt.

 

Věra Synková, Janka Kociánová

Základní škola
262 63 Kamýk nad Vltavou 141
telefon 318 677 113