Základní škola a Mateřská škola

Kamýk nad Vltavou, příspěvková organizace

Fotografie z Vystrkova

Přišel poslední měsíc školního roku a žáci naší školy spolu s vyučujícími odjeli na týden do přírody. Vltavské břehy nás 7. června přivítaly krásným a teplým počasím, které se však mělo v následujících dnech výrazně změnit. Předpovědi meteorologů se však nevyplnily. Počasí přálo všem našim aktivitám.

Na Vystrkov jezdíme pravidelně. Je zde velmi pěkné sportovní zázemí, jsme spokojeni s výbornou kuchyní a usměvavý personál nám splní i všechna naše přání.

Během pobytu jsme mohli neomezeně využívat pěkně upravená sportoviště, k dispozici nám bylo i wellness centrum. I letos jsme využili posilovnu, abychom zpevnili své postavy, ve vnitřním bazénu probíhala výuka plavání. Novinkou se pro nás stala návštěva sauny, která nám ukázala nové možnosti relaxace organizmu.

Výlet na pramicích či krátká pěší túra nikoho nepřekvapily. Největším překvapení na nás totiž čekalo ve čtvrtek. Na návštěvu přijeli Hugo a Bára. Vy je neznáte? To jsou přece medvědi, kteří za námi na Vystrkov přijeli. Společně jsme se s nimi prošli po areálu a následné fotografování s těmito šelmičkami bylo zajímavým zpestřením celého odpoledne.

Škola v přírodě je však také o učení. Tomu jsme se věnovali v dopoledních hodinách. Letos jsme se zaměřili na etickou výchovu a etiketu, a proto za námi přijeli žáci a vyučující ISŠ v Příbrami. Pohovořili si s námi o zásadách správného chování ve společnosti a předvedli, jak se máme správně chovat v různých situacích.

Tradiční den dětí a závěrečná diskotéka se staly příjemnou tečkou za celým programem letošní školy v přírodě. S novými zážitky jsme se v pátek 12. června vraceli domů.  Všichni jsme byli unaveni, ale spokojeni.

 

       Mgr. Petra Papežová

Základní škola
262 63 Kamýk nad Vltavou 141
telefon 318 677 113