Základní škola a Mateřská škola

Kamýk nad Vltavou, příspěvková organizace

Exkurze Mubea

V pátek 20. 3. 2015 odjeli žáci 7. a 8. třídy na exkurzi do strojírenského podniku Mubea Žebrák. Tuto exkurzi zajišťoval Středočeský kraj v rámci evropského projektu „Cestou přírodovědných a technických oborů napříč Středočeským krajem".

Mubea je německá společnost, která patří k nejvýznamnějším dodavatelům součástek do automobilového průmyslu. Její specialitou je výroba napínáků řemenů, pružných páskových spon či výroba lisovaných a svařovaných dílů z karbonových vláken a částí hlavových opěrek.

Pan Janda, vedoucí vzdělávání, nás seznámil s historií závodu i s výrobním programem. Pak jsme se podívali přímo do provozu, prošli jsme všechny výrobní haly. Na vlastní oči jsme viděli, jak pracují CNC soustruhy, frézky a další moderní obráběcí stroje, které tvoří strojový park této strojírenské firmy.

Během exkurze jsme dělali časté přestávky, neboť jsme pozorovali zajímavý přírodní jev – částečné zatmění Slunce. Díky této unikátní podívané byla naše exkurze delší, ale i zajímavější. Pan Janda měl pro naše bádání pochopení, a tak vždy ochotně přerušil svůj výklad a my mohli s pomocí ochranných pomůcek pozorovat tento úkaz.

Exkurze byla pro všechny velmi zajímavá a domů jsme odjížděli unaveni, ale spokojeni.

Mgr. Petra Papežová

Základní škola
262 63 Kamýk nad Vltavou 141
telefon 318 677 113