Základní škola a Mateřská škola

Kamýk nad Vltavou, příspěvková organizace

FLORBALOVÝ TURNAJ

Dne 20. dubna 2015 se konal v tělocvičně ZŠ Nový Knín tradiční turnaj pro žáky 1. stupně „O nečínský poklad 2015“, jehož pořadatelem byla ZŠ Nečín.

Naši školu reprezentovali Matěj Chýle, Mirda Chýle, Vláďa Švastal, Matěj Vandělík, Kryštof Milanovský, Honza Trnka a Bohouš Švagr.

První zápas ve skupině A jsme zahájili se ZŠ Nová Ves pod Pleší a i když naši chlapci měli mírnou převahu, uhráli „pouze“ remízu 3:3. Ve vyrovnaném druhém zápase se ZŠ Nečín naši hráči ještě minutu před koncem hráli nerozhodně, ale na následující gól již nestihli odpovědět a tak prohráli těsně 4:3. Velká škoda, že se našim nejlepším střelcům Matějovi Chýlemu a Vláďovi Švastalovi zrovna nedařilo! Zápasy ve skupině jsme ukončili prohrou s pozdějšími finalisty - ZŠ Nový Knín B- v poměru 1:4, kteří byli opravdu nad naše síly.

Jako třetí ve skupině A jsme tedy hráli o celkové 5. až 8. místo. Chlapcům se dařilo herně i střelecky a po výborné hře obsadili konečné 5. místo, když porazili Starou Huť 4:0 a ZŠ Nový Knín A 6:1.

Všichni kluci zaslouží velkou pochvalu za předvedenou hru. Snažili se a bojovali o každý míček. Vždyť někteří začali s florbalem teprve v říjnu (B. Švagr, K. Milanovský )! O góly se postarali nejlepší střelci Matěj Chýle a Vláďa Švastal. Dobře zachytal Míra Chýle, který v brance střídal trochu nejistého Kryštofa Milanovského.

Touto cestou chci poděkovat všem chlapcům za skvělou reprezentaci školy a také řidičům za odvoz  - panu Chýlemu a panu Švastalovi.

 Mgr. Petr Fejt

Základní škola
262 63 Kamýk nad Vltavou 141
telefon 318 677 113