Základní škola a Mateřská škola

Kamýk nad Vltavou, příspěvková organizace

Florbalový turnaj 30. 4. 2015

Dne 30. 4. 2015 se naše škola již tradičně zúčastnila florbalového turnaje v Novém Kníně a přivezla domů krásné druhé místo. Kategorie byla vypsána na žáky osmých a devátých tříd. Naši školu reprezentovalo pět osmáků, jeden sedmák a jeden šesťák ve složení - Filip Balek, Michal Petrásek, Petr Doubrava, Kamil Král, Roman Vršecký, Pavel Krotil a Roman Černý. Nutno dodat, že faktor věku v mládežnických kategoriích hraje velkou roli.

Turnaje se zúčastnily čtyři školy a hrálo se systémem každý s každým dvakrát. Kluci začali zápas se vždy silnou ZŠ Dobříš. Jde o školu se širokou základnou a zkušeným trenérem, který vede i oddíl florbalu. Bum - prásk  a 6:1! Kluci jim nedali ani "čuchnout"…

Následoval zápas se ZŠ Nečín a hra se odvíjela dosti podobně. Naši borci hráli koncentrovaně, celý zápas měli pod kontrolou a tak vyhráli 6:2.

Potom přišel na řadu dvojzápas s Knínem. Po předchozím sledování tohoto týmu jsme věděli, že to bude řežba. Především jeho první trojka svým pohybem a nasazením připomínala ruskou sbornou. Členství v klubu Kentauři Knín na nich byla znát. Naši chlapci bojovali, stále dotahovali, ale bohužel se zápas nepodařilo zvrátit a tak prohráli 3:5. V druhém zápase naši kluci dokonce vedli 3:0, ale po velkém boji nakonec podlehli 3:4. Bohužel nepomohl ani náš početný realizační tým ve složení pan učitel Fejt, pan Petrásek a pan Balek, který činil poměr jeden dospělý na 2,33 hráče :-).

Respekt, který si naši hráči u soupeřů vytvořili, se odrážel i ve faktu, že elitní trojka Knínu vystřídala pouze jednou za celý zápas. Zároveň je potřeba dodat, že ZŠ Nový Knín se v poslední době nezřídka účastní republikových přeborů škol. Kamýk má bohužel problém v nedostatku hráčů a tím i s hrou pět plus jedna, a proto se nemůžeme probojovat do vyšších kol florbalových soutěží.

Další utkání kluci dohráli tak, jak začali. S Dobříší opět vítězství 4:2 a nad Nečíní, která se rozehrála, také vyhráli 4:2.

Pěkný kamýcký florbal ukazuje i počet vstřelených branek - 26, jmenovitě: Balek 12, Petrásek 7, Krotil 4, Král 2, Vršecký 1.

Nutno podotknout, že naše obrana nejen dobře bránila, ale také přidala pár hezkých gólů. O výkonu Petra Doubravy v brance by byl samostatný příběh. Jak už se stalo zvykem, předčil ostatní gólmany o několik tříd a podržel naše zadáky v důležitých momentech.

Kamýcká škola ve velké konkurenci předvedla, že má šikovné a vyspělé hráče, kteří umějí hrát kompaktní hru ve všech směrech. Doufejme, že hoši budou moci předvést, v čem se ještě zlepšili i v budoucnu.

Vlastimil Balek

 

Tímto bych rád poděkoval panu Balkovi za skvělé koučování týmu a p. Petráskovi za zapisování gólů. Oběma pánům pak za odvoz chlapců na turnaj.

 

Mgr. Petr Fejt

Základní škola
262 63 Kamýk nad Vltavou 141
telefon 318 677 113