Základní škola a Mateřská škola

Kamýk nad Vltavou, příspěvková organizace

Ukliďme Česko 2015

Dobrovolnická akce "Ukliďme Česko" vychází z mezinárodně osvědčeného modelu "Let's Do It!". Tento typ úklidových akcí již proběhl úspěšně ve více jak 100 zemích za účasti skoro 9 milionů dobrovolníků.

Letošní úklid je naplánován na sobotu 18. dubna 2015. Naše škola se do projektu zapojila již nyní, v úterý 14. 4. 2015.

Cílem pro rok 2015 je nejen zapojit mnohem více dobrovolníků a uklidit ještě více černých skládek, ale i rozšířit povědomí o této akci mezi širokou veřejnost a vyvolat celospolečenskou diskusi k problematice černých skládek a nepořádku kolem nás.

II. stupeň se za krásného slunného počasí vydal dvěma cestami. Dívky šly uklízet cestou na Vrškamýk, kolem Duhového hřiště a na břeh Vltavy, chlapci si dali za úkol vyčistit cestu k jezírku a jeho okolí. Ačkoli to jsou místa frekventovaná, často navštěvovaná, lidé si již začínají uvědomovat, jak důležité je mít okolí v čistotě a pořádku. Množství různě odhozených papírků, plechovek či lahví a dalšího odpadu bylo cestou na Vrškamýk relativně nízké. S prevencí je potřeba začínat již v mladém věku. Jezírko a jeho okolí je důkazem, že naše práce má smysl. Množství odpadků na tomto, mladými velmi navštěvovaným místem, bylo také poměrně nízké.

Akce se velmi vydařila. Dobrý pocit z uklizení našeho okolí nás hřeje u srdce a velmi rádi se této akce zůčastníme i příští rok.

 Ing. Věra Synková a Mgr. Pavel Křížek


Akce Ukliďme Česko vychází z iniciativy Let's Do It! které je jednoho z nejrychleji se rozšiřujících občanských hnutí v dějinách. Hnutí vzniklo v roce 2008 v Estonsku, kde se 50.000 lidí zapojilo a společně odstranili 10 000 tun nelegálního odpadu z lesů, silnic a měst. Úklid celé země trval pouhých 5 hodin. Tento typ úklidových akcí již proběhl úspěšně ve více jak 100 zemích za účasti 8,5 milionů dobrovolníků.


 

Základní škola
262 63 Kamýk nad Vltavou 141
telefon 318 677 113