Základní škola a Mateřská škola

Kamýk nad Vltavou, příspěvková organizace

Vánoční trhy s žákovskou kavárnou

V pátek 28. listopadu se naše škola změnila v jedno velké tržiště. Pořádali jsme totiž tradiční vánoční trhy. Všechny třídy, družina i „speciálky" měly svůj stánek, kde děti prodávaly voňavé perníčky, vánoční cukroví, či vánoční dekorace. Každý návštěvník měl v očích spokojený výraz, zboží bylo originální a každý zde našel to, co mu doma „chybělo".

Unavení návštěvníci si mohli odpočinout a uspokojit své chuťové buňky ve školní jídelně. Ta se v tento den proměnila v Duhovou kavárnu. Čerstvé chlebíčky, zákusky, dobrá káva, čaj i nealkoholické nápoje, to vše jste si mohli objednat u usměvavé a příjemné obsluhy. Hosty obsluhovali žáci z 9. třídy, zástupci speciálních tříd a dva osmáci.

Někteří návštěvníci projevili přání prohlédnout si budovu naší školy. I toto přání bylo bez problémů splněno. Škola otevřela své dveře všem zájemcům, kteří si chtěli v rámci Dne otevřených dveří prohlédnout budovu školy. Na návštěvu přišli též absolventi, kteří si s trochou nostalgie zavzpomínali na svá školní léta. Jsme rádi, že na svou základní školu nezapomněli a vrací se k nám i po letech.

Páteční odpoledne se neslo v duchu návštěv, příjemných vzpomínek a Vánoc. Jsme rádi, že si udělali čas prarodiče, rodiče i absolventi naší školy. 28. listopad byl příjemným zastavením a zároveň otevřel dveře nadcházejícím adventním dnům.

Mgr. Petra Papežová

 

Základní škola
262 63 Kamýk nad Vltavou 141
telefon 318 677 113