Základní škola a Mateřská škola

Kamýk nad Vltavou, příspěvková organizace

 

 

Dne 17. 3. 2016 se konal historicky první florbalový turnaj konaný v Kulturním domě v Kamýku. Hrálo se systémem 3+1 tak, jak máme vyzkoušeno z našich středečních bitev. Turnaje se zúčastnily týmy z okolních škol, a to – Dolní Hbity, Nečín, Krásná Hora a domácí z Kamýku ve složení - Filip Balek, Michal Petrásek, Roman Vršecký, Roman Černý a Jan Kopecký. Z počtu hráčů je zřejmé, že kluci odehráli šest zápasů v podstatě v plném nasazení. Hrálo se dvoukolově každý s každým. Jeden zápas trval 2x5 minut. To znamená, že každý tým odehrál šest zápasů.

Po prvním zápase s Nečíní to vypadalo, že jestli chce naše škola vyhrát pohár, bude to mít těžké. Kluci vyhráli „pouze" 3:2. Další zápasy ale ukázaly, kdo že je na našem hřišti pán! Kamýk x Hbity 5:0, Kamýk x Krásná Hora 7:0 a 10:0, Nečín tentokrát 11:0 a Hbity 6:1. Celkové skóre tedy nakonec 42:3. Chvílemi spíše zápasy připomínaly exhibici, tak jsme jenom tleskali s otevřenými ústy.

Tento turnaj byl zajímavý hlavně proto, že kluci se konečně mohli porovnat s výběrem škol, které jsou zhruba stejně velké. Z výsledného skóre je na první pohled vidět, jaké dovednosti se v našem kroužku naučili a jak je většina dokáže pilovat v Příbrami na trénincích a zápasech v lize za Žraloky Příbram (Filip, Michal, Roman V.). Osobní statistiky zní také velmi zajímavě. Michal Petrásek - hrotový útočník se střelou, která když Vás trefí, tak máte modřinu týden - 21 branek. Filip Balek – dvorní nahrávač, hračička, tvůrce hry, obranář i střelec - 12 branek. Roman Vršecký - obránce s neuvěřitelnou stabilitou, silnou šikovnou rukou a dobrou střelou - 8 branek. Roman Černý – hráč mladý a nadějný, který se velmi šikovně zapojil mezi trénované borce - 1 branka. Nakonec Honza Kopecký – věčně dobře naladěný kluk, který na to, že chytá v podstatě chvilku, dostal pouze 3 branky, za což obdržel gratulaci pro hvězdu turnaje. Díky mladí sportovci!!!

Rád bych také poděkoval vedoucímu kroužku Petru Fejtovi, který odvedl dobrou práci, jak při pořádání turnaje, tak i při jeho přípravě. Vlastimil Balek

 

Děkuji tímto  žákům 2. stupně za příkladnou reprezentaci školy a za dosažený výsledek v turnaji, jehož organizace se s úspěchem zhostil pan učitel  Fejt a pan Balek. Předně děkuji chlapcům z 9. ročníku, jelikož  již v červnu naši školu opustí. a zřejmě šlo o jedno z jejich posledních  vystoupení v barvách naší školy.  Reprezentovali naši školu na mnohých podobných turnajích, někdy velmi úspěšně, jindy s méně úspěšným výsledkem, ale vždy prokázali plno odvahy a snahy vítězit. Věřím, že budou mít příležitost i v budoucnu zúročit léta přípravy v tomto zajímavém sportu. Všichni budeme doufat, že i chlapci z následujích ročníků se budou ubírat tímto směrem.

Děkuji samozřejmě za veškerý čas strávený s našimi chlapci při tréninkách i zápasech panu Fejtovi i panu Balkovi, kteří mají také velký podíl na dosaženém úspěchu našich chlapců v tomto sportu.  

Alena Suchopárová, ředitelka školy

Základní škola
262 63 Kamýk nad Vltavou 141
telefon 318 677 113