Základní škola a Mateřská škola

Kamýk nad Vltavou, příspěvková organizace

 

TURNAJ VE FLORBALU

Dne 29. 4. 2016 se žáci naší školy zúčastnili florbalového turnaje v Novém Kníně. Kluci se moc těšili, protože věděli, že je to turnaj poslední. Kromě Romana Černého šlo totiž o žáky deváté třídy - Filipa Balka, Michala Petráska, Romana Vršeckého a Honzu Kopeckého.

Ráno jsme vyrazili s velkým očekáváním. Po několika druhých místech a těžké dřině na trénincích už to přeci musí vyjít!!! Hned první zápas jsme si nalosovali Knín A. Soupeř z nejtěžších. Pan ředitel Petřík se florbalu intenzivně věnuje a má z čeho vybírat. I po tom, co mu odešla silná trojka z deváté třídy, mančaft doplnil a pro nás bohužel kvalitně. Kluci se rvali, dotáhli gólové manko 0:2, ale bohužel, na vítězství to nestačilo. V závěru museli hru otevřít a dostali další tři góly. Výsledek neodpovídal hře, ale co naplat - 2:5 se počítá.

Ve druhém zápase jsme nastoupili proti gymnáziu Dobříš. Opět byli v týmu soutěžní hráči a my jsme věděli, že to nebude jednoduché. Kluci ještě dvě minuty před koncem prohrávali 3:4. Ve strhující koncovce dali dvě branky a vyhráli 5:4. Super výkon a pochvala.

Ve třetím utkání opět naši hráči dokázali, že florbal umí a vyhráli v pohodě 5:2 s Knínem B.

Poslední drc klukům moc nevyšel, ale nejednalo se o žádného lehkého soupeře. Dobříšská škola má spoustu žáků, kteří hrají za Sokol Dobříš pod vedením zkušených trenérů. Gymnáziu například nandali 6:1, ani nemrkli. Opět jsme prohrávali a dokázali vyrovnat na 3:3. Bohužel další dvě smolné branky poslaly náš dobrý výkon někam pryč.

Borci byli moc zklamaní a konečné třetí místo nebrali jako dobrý výsledek. Já i pan učitel Fejt s tím vůbec nesouhlasíme!!!!!! V takové konkurenci velkých škol Kamýčáci ukázali, že jsou vynikající florbalisté a dobří sportovci. Já osobně výkony kluků za všechny ty roky beru jako obrovský úspěch a třetí místo nyní, je přeci „bedna".

Počet vstřelených branek: Filip - 11, Roman V. a Michal po dvou brankách.

Rád bych poděkoval hráčům za reprezentaci naší školy a panu Petráskovi za doplnění realizačního týmu, jakožto řidiče druhého vozu.

Vlastimil Balek

I já touto cestou děkuji výše jmenovaným klukům za dlouholetou výbornou reprezentaci školy a přeji všem, kteří budou ve florbalu pokračovat, aby jim to i nadále skvěle hrálo.

Panu Balkovi děkuji za ty dlouhé roky spolupráce. Bez jeho pomoci, obětavosti a skvělého koučování by kluci nebyli tam, kde jsou teď.

Poděkování patří i paní ředitelce, která mě a kluky uvolňovala z výuky a podporovala účast na turnajích.

Nakonec se s díky připojuji i panu Petráskovi za odvoz chlapců.

Mgr. Petr Fejt

Základní škola
262 63 Kamýk nad Vltavou 141
telefon 318 677 113