Základní škola a Mateřská škola

Kamýk nad Vltavou, příspěvková organizace

 

 

Žáci 4. až 9. tř. se v pondělí 25. 4. setkali s Prahou. Naše exkurze začala ve zlaté kapličce. Komentovaná prohlídka Národního divadla všechny zaujala, neboť jsme měli možnost prohlédnout si díla M. Alše, Fr. Ženíška i V. Hynaise. Poseděli jsme v hledišti a seznámili jsme se s historií Národního divadla. Při zajímavé procházce Prahou nás provázelo proměnlivé počasí, ale nám to nevadilo, protože jsme se chtěli podívat na známa místa spojená s naší historií. Navštívili jsme také místa, která jsou spojena s Karlem IV. V letošním roce si připomínáme 700. výroční narození Karla IV., a tak jsme na tohoto slavného českého panovníka nemohli zapomenout. Při své návštěvě Prahy jsme tudíž navštívili místa, kterými kráčel král Karel IV. Den jsme zakončili nákupem dárků pro sebe i naše blízké. Domů jsme se vraceli příjemně unaveni, ale spokojeni, neboť výlet se nám vydařil.

Mgr. Petra Papežová

Základní škola
262 63 Kamýk nad Vltavou 141
telefon 318 677 113