Základní škola a Mateřská škola

Kamýk nad Vltavou, příspěvková organizace

ŠvP - pondělí, úterý

Milí rodiče,

zdravíme vás ze školy v přírodě. Máme za sebou dva plně vyčerpávající dny pobytu na horách.

Tentokrát poznáváme krásy Krkonoš, jsme na Benecku v hotelu Alfonska.

V pondělí jsme se cestou zastavili v Prachovských skalách, kde jsme zdolávali jednu skálu a vyhlídku za druhou. Po náročné procházce Prachovskými skalami jsme odjeli na hotel, kde jsme se zabydleli a dostali jsme první večeři, zeleninové rizoto bylo trošku bez chuti, ale sníst se dalo. Potom jsme prozkoumali okolí hotelu a zahráli si míčové hry. Ve 22,00 h pro nás den skončil večerkou. Vyučující neponechali nic náhodě a neustále nás kontrolovali a sledovali, zda spíme. Nemuseli mít obavy, po takto náročném dni jsme spali jako medvědi.

V úterý 6. 6. jsme hned po snídani vyrazili do terénu. Autobus nás dovezl na Horní Mísečky, kde jsme si počkali na kyvadlovou dopravu na Zlaté návrší k Vrbatově boudě. Odtud jsme se vydali k prameni Labe. Zde se naše cesty rozdělily. Děti z přípravné třídy až 3. třídy se pomalu vracely se svými učitelkami přes Labskou boudu a Pančavské vodopády k Vrbatově boudě. My starší jsme si vycházku o několik kilometrů prodloužili. Šli jsme blízko hranice s Polskem a zde se nám naskytly překrásné výhledy do údolí. Pod taktovkou pana učitele Kalivody jsme nejen viděli, ale i získali mnoho informací o betonových bunkrech zvaných „řopíky".

Oba dny nám počasí přálo a při vycházkách nás doprovázelo sluníčko. Až po večeři přišel ohlášený déšť. Po takto náročném a krásném dni se všichni těšíme na odpočinek. Na zítřek máme slíbený odlehčený den, ale znáte naše vyučující... turistky ze šestky

 

Základní škola
262 63 Kamýk nad Vltavou 141
telefon 318 677 113