Základní škola a Mateřská škola

Kamýk nad Vltavou, příspěvková organizace

 

 

Ve čtvrtek jsme chtěli pokořit Sněžku, a proto jsme se vydali do Pece pod Sněžkou, odkud jsme chtěli jet lanovkou na vrchol naší nejvyšší hory. Příroda naše plány zhatila. Silný vítr rozhodl o tom, že nás lanovka vyvezla pouze na Růžovou horu. Patnáct silných jedinců v čele s panem učitelem Kalivodou (zasloužilým turistou) se rozhodlo přeci jen z „Růžovky" na vrchol Sněžky vystoupat. My ostatní jsme si nenechali ujít možnost podívat se na její vrchol alespoň z dálky. Někteří si pořídili snímky, které dokumentují náš výstup. Lanovkou jsme sjeli zpět do Pece a zde se malé děti vyřádily na dětském hřišti. Po návratu na hotel nás přivítala vůně kulajdy a buchtiček se šodó. A pak už nám zbyl čas ke zkrášlení. Na diskotéce chce být každý nejkrásnější, a to platí i pro nás. Celou diskotékou nás provázel profesionální dýdžej. Malé děti celý večer řádily jak černá ruka a druhostupňáci se k nim rádi přidali. Velkým překvapením pro nás byl příchod Krakonoše, s kterým se někteří z nás vyfotili. Během diskotéky jsme se zchladili výborným pohárem. Zítra jedeme domů. Čekejte nás mezi 15,00 a 16,00 h.                                                                                           Cintulka

 

Základní škola
262 63 Kamýk nad Vltavou 141
telefon 318 677 113