Základní škola a Mateřská škola

Kamýk nad Vltavou, příspěvková organizace

ŠvP pátek

Nadešel poslední den našeho pobytu na Benecku v Krkonoších. I tento se skvěle vydařil. Po snídani si děti sbalily své věci do tašek a kufrů a za pomoci starších spolužáků je snesly před hotel. Poté nás čekal poslední úkol pobytu. Děti hledaly a následně plnily zadané úkoly a otázky. Výsledky byly skvělé a za to  děti obdržely sladkou odměnu. Po obědě (hovězí vývar a rajská omáčka s knedlíkem) jsme se vydali opět dvěma autobusy na zpáteční cestu do svých domovů. Vše dopadlo dobře, rodiče si své potomky v pořádku vyzvedli a odvezli domů.

Co si můžeme přát víc než to, že se dětem líbilo a hlavně že se nikomu nic nestalo. Počasí nám přálo celý pobyt, přestože předpověď tak optimistická nebyla. Slunce nám svítilo každý den a déšť se objevil pouze jednou v noci.

Problémem shledáváme to, že si děti vezou s sebou mobilní telefony. Dříve vydržely děti bez spojení s domovem i delší dobu a nic se nedělo. Také okamžité zpětné reakce rodičů jsou naprosto zbytečné. Děti se měly dobře a nic jim nechybělo. 

Pedagogům patří velký dík za péči a doprovod dětí, takže mi dovolte touto cestou všem moc poděkovat. Na škole v přírodě vždy pracují hodně nad rámec svých povinností. Školu v přírodě organizujeme hlavně kvůli dětem, přestože bychom nemuseli. Chceme, aby děti poznaly i jiné oblasti naší republiky a také z důvodu společného pobytu mimo budovu školy. Proto je nám líto, když své děti rodiče nepošlou a nechají je doma. Vždyť všichni vzpomínáme ze školy hlavně na takovéto akce!    A.Suchopárová

 

 

 

Základní škola
262 63 Kamýk nad Vltavou 141
telefon 318 677 113