Základní škola a Mateřská škola

Kamýk nad Vltavou, příspěvková organizace

Ovoce a zelenina do škol

 

Projekt Ovoce a zelenina do škol byl v České Republice zahájen ve školním roce 2009/2010. Jedná se o projekt Evropské Unie, jehož cílem je přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce
a zeleniny, vytvořit správné stravovací návyky ve výživě dětí a tím zároveň bojovat proti dětské obezitě.

Novinkou od září 2017 je to, že nárok na ovoce a zeleninu zcela zdarma budou mít nově všichni žáci základních škol, tzn.1.- 9. třídy, včetně přípravných ročníků.

V rámci projektu Ovoce do škol si pro naši školu každý červen objednáváme jeden z tzv. doprovodných programů. Jinak tomu nebylo ani letos a tak k nám kromě pravidelných dodávek dorazily i veliké koše ovoce. Byly v nich jablka, banány, mandarinky, ananas, žlutý meloun, pomeranče a jiné. Některé ovoce děti viděly a ochutnaly poprvé, například kumguat, avocado, physalis, granátové jablko nebo mango.                                                                                                                                 Michaela Fejtová Krajská

Základní škola
262 63 Kamýk nad Vltavou 141
telefon 318 677 113